موضوع : مقالات وبلاگ و وبلاگ نویسی | بازدید : 1336 | تگ ها :
تاريخ : پنجشنبه 24 اسفند 1391 | 7:04 | نویسنده : بلاگسازان

برای ایجاد یک وبلاگ شرایط خاصی وجود نداره. یعنی هرکسی که با اینترنت یک آشنایی کوچیک داشته باشه به راحتی می تونه یک وبلاگ برای خودش داشته باشه. من هم اولین بار که یک وبلاگ درست کردم چیز زیادی نمی دونستم.الان هم چیز زیادی نمی دونم و باید بگم  با رعایت چند نکته ساده  می شه یک وبلاگ موفق داشت . من با رعایت همین نکات کوچیک الا ن دو تا از وبلاگ هام رتبه 3 و یکیش رتبه دو رو داره.بهتون قول می دم اگه این نکات رو رعایت کنید در عرض 2 ماه به رتبه حداقل 3 در گوگل می رسید. 

1. به موضوعات مطالب دقت کنید.  

2. سعی کنید ... 

3.اخبار واطلاعات...

 1. به موضوعات مطالب دقت کنید.  

اگر شما یک داستان نویس هستید یا خاطرات روزانه خودتون رو می نویسید. شاید بخواهید هر داستان رو در بخش های مربوط به خودش طبقه بندی کنید.(حتما این کار رو بکنید) . مطالبی که در هر بخش طبقه بندی میشه باید با سرفصل ارتباط داشته باشه. درست نیست که اگر شما یک بخش درباره کودکان در وبلاگ قرار دادید داستانهای عاشقانه تون رو  اینجا قرار بدید.ادامه مطلب
موضوع : مقالات وبلاگ و وبلاگ نویسی | بازدید : 1133 | تگ ها :
تاريخ : چهارشنبه 23 اسفند 1391 | 7:34 | نویسنده : بلاگسازان

کلا آدم ها به ۲ گروه تقسیم می شوند: آن هایی که کاری به کار دنیای اینترنت و فضای سایبری ندارند و این چیزها را سوسول بازی می دانند! و آن هایی که قسمتی از ساعات خودشان را در اینترنت سپری می کنند و کلا انسی دارند با این فضا! خود این گروه دومی ها به ۲ گروه تقسیم می شوند: گروه اول آن هایی که فقط مصرف کننده هستند و هر چیزی را که به تورشان بخورد می خوانند و تاثیرپذیرند. گروه دیگر هم آن هایی هستند که عشق نوشتن و اظهارنظر درباره موضوعات اطراف شان هستند و دوست دارند تاثیرگذار باشند. اگر روحیات تان با این گروه آخر جور در می آید اما قسمت اینترنتش را کم دارید و هنوز با وبلاگ فاصله ها دارید، راهکارهای زیر را ازدست ندهید:

این وبلاگ که میگن یعنی چی؟!

شاید تا حالا زیاد از گوشه و کنار و از دوستان تان اسم وب یا وبلاگ شخصی به گوش تان خورده باشد و هی شاخک های تان تکان خورده که بابا این وبلاگ چیه؟ ما هم برای خواباندن شاخک های کنجکاوی، عارضیم خدمت تان که وبلاگ یک فضای مجازی است که با خواست خودتان و به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد که اگر واقعا حرفی برای گفتن دارید، با نوشتن آن در وبلاگ شخصی، خدای نکرده ناگفته از دنیا نروید. Weblog از دو واژه web و log تشکیل شده است که ملت کاربر برای راحت تر کردن تلفظ به آن بلاگ (blog) می گویند و به کسانی که وبلاگ نویسند و در این فضا مشغولند، اصطلاحا بلاگر (blogger) می گویند.

شما هم می توانید به جمع بلاگرها بپیوندید!

 

شما با وارد شدن به دنیای بلاگ ها، به یک شبکه اجتماعی می پیوندید که ممکن است روزانه با افراد زیادی مرتبط شوید. آدم هایی که به وبلاگ شما می آیند، نوشته های شما را می خوانند و در مورد آن نظر می دهند. پس قبل از هر چیز باید تکلیف تان مشخص باشد، یعنی برای خودتان از پیوستن به بلاگرها هدف داشته باشید. بعضی از بلاگرها که احساس می کنند دستی در نوشتن دارند، خاطرات روزانه خودشان را می نویسند و در کمال اعتماد به نفس به خورد ملت می دهند یا در مورد اتفاقات اجتماعی، ورزشی، فرهنگی و سیاسی دور و برشان اظهار نظر شخصی می کنند. بعضی وبلاگ ها هم مناسبتی هستند و با توجه به مناسبت های مختلف با دلنوشته ای، تبریک یا تسلیتی به روز می شوند. خیلی ها هم که در پی ایجاد ارتباط راحت و سریع با دوستان شان هستند به این فضا کشیده می شوند. بعضی ها وبلاگ های شان موضوعی است، مثلا مخصوص عکس هایی است که کار خودشان است یا هر اثر هنری دیگر، بعضی از وبلاگ ها هم موضوعات علمی یا حتی تجاری دارند. خلاصه این که هر کس با توجه به سلیقه و علاقه خودش از بلاگ استفاده می کند، حالا تصمیم با خودتان است، ببینید می خواهید جزو کدام گروه باشیدادامه مطلب
موضوع : مقالات وبلاگ و وبلاگ نویسی | بازدید : 1016 | تگ ها :
تاريخ : سه شنبه 22 اسفند 1391 | 7:13 | نویسنده : بلاگسازان

اینترنت و وب گردی پدیده ای است که در سرزمین دیگری در آن سوی آب ها ریشه دارد و به همین دلیل چند سالی طول کشید تا ایرانیان به کلماتی مثل ایمیل و وب سایت و این اواخر تجارت الکترونیک و خدمات تحت وب آشنا شوند اما کیفیت نامطلوب، سرعت پایین و هزینه گران خدمات اتصال به اینترنت در ایران باعث شده سلیقه، سطح توقع و حجم استفاده از اینترنت توسط کاربران ایرانی در مقایسه با همتایان خارجی آنها تفاوت های بسیاری داشته باشد.

اما در همین اوضاع هنوز هستند کسانی که این دنیای جدید را با همه محدودیت های وطنی آن فرصتی مناسب برای کسب و کار، آموزش، خبررسانی یا خدمت رسانی یافته اند.تلاش برای ارائه سرویس بهتر اگر ندانی معیارها و خط کش مناسب کدام است می تواند موجب افراط یا تفریط شود. همین موضوع باعث شده جشنواره های ارزیابی وب سایت ها در سراسر جهان مخاطبان بسیاری میان دارندگان وب سایت یا وبلاگ داشته باشد.در ایران هم پنج سالی است وب سایت داران پارسی زبان می توانند سالی یکبار دور هم جمع شده و به ارزیابی پیشرفت و توسعه دنیای مجازی خود بپردازند.اواخر بهمن، پنجمین جشنواره وب پارسی با اعلام برگزیدگان به کار خود پایان داد. این خبر و حرف و حدیث های فراوان درباره داوری این جشنواره بهانه ای شد با محسن ملایری و شایان شلیله، دبیران این جشنواره به گفت وگو بنشینیم.

انتقادی که در مورد جشنواره وب شده به روابط بین مدیران سایت های منتخب و داوران مربوط است که گویا باعث ناداوری شده است. داستان چیست؟
ادامه مطلب
موضوع : مقالات وبلاگ و وبلاگ نویسی | بازدید : 1107 | تگ ها :
تاريخ : دوشنبه 21 اسفند 1391 | 7:47 | نویسنده : بلاگسازان

آيا وبلاگ ها ابزاري براي استفاده روزنامه نگاران جهت گزارش اخبار هستند؟ آيا آنها فرياد و صداي يك شخص و عقايد او در ارتباط با يك موضوع و در نتيجه خارج از حيطه خبرنگاري هستند؟ اين سوالات و پاسخ آنها سبب بروز مباحث فراوان بين روزنامه نگاران آن لاين شده زيرا CNN خبرنگاري به نام كوين سايتز را از ارسال اخبار و تصاوير مروبط به جنگ از طريق وبلاگ شخصي خود بازداشته است. او در بخش شمالي كشور عراق مشغول تهيه و گزارش بود.
ايجاد كردن يا نكردن وبلاگ مساله اصلي است. اين مباحث نه تنها سبب انتشار اخبار مشروحه در وبلاگ هاي ديگر شد بلكه نشريات موجود را به دو گروه مشخص و كاملا متفاوت تقسيم كرد.
برخي از نشريات بسيار معروف- از جمله MSNBC، فاكس نيوز و ...- از وبلاگ به عنوان روشي نوين براي خبرنگاران ياد مي كنند. آنها از ايجاد وبلاگ به وسيله گزارشگران و مقاله نويسان خود حمايت كرده و آنها را در سايت خبري خود قرار داده اند.
يكي از مديران MSNBC مي گويد: وبلاگ ها در زمره وسايل نوين خبرنگاري هستند آنها وسيله اي بسيار خوب براي گزارش اخبار و داستان هاي فاش نشده و اطلاع رساني به خوانندگان مي باشند.ادامه مطلب
موضوع : مقالات وبلاگ و وبلاگ نویسی | بازدید : 996 | تگ ها :
تاريخ : شنبه 19 اسفند 1391 | 8:20 | نویسنده : بلاگسازان

۱۸ ماه پیش وقتی برای اولین بار طرح برگزاری اولین جشنواره وبلاگ نویسی پرستاری ایران را تهیه نمودم فکر نمی کردم که خود را وارد دنیای جذابی می نمایم که روزانه باید مهمان صدها وبلاگ پرستاری باشم. در آن زمان وبلاگ نویسی در پرستاری واژه نامفهومی بود که در رشته ای همچون پرستاری بی اهمیت نشان داده می شد اما استمرار وبلاگ نویسی و انتشار مطالب در بیش از ده وبلاگ که می توان آنها را وبلاگ های کلیدی در موفقیت بحث وبلاگ نویسی پرستاری نام برد باعث شد تا امروز وبلاگ نویسی در پرستاری از حرکت کندی که در ابتدای شروع جشنواره داشت خارج شده و به عنوان بحث تخصصی در مجامع پرستاری مبدل گردد. وبلاگ نویسی در پرستاری اکنون به موضوعاتی همچون مسائل و رویدادهای صنفی حرفه ، اخبار حرفه ای ، مقالات علمی ، آموزشی و پژوهشی پرستاری ، خاطرات دانشجویی و بالینی پرستاری و دیگر موضوعات این صنف می پردازد. گرایش سازمانها ، نهادها ، مراکز ، انجمن ها و تشکلات پرستاری به موضوع وبلاگ نویسی پرستاری ناشی از نفوذ این رسانه در بین جامعه و شاغلان این صنف می باشد . امروزه وبلاگ های پرستاری گسترده ترین و پرمخاطب ترین رسانه پرستاری در ایران می باشند که می توانیم آن را مدیون به روزرسانی مستمر و لحظه ای وبلاگ ها بوسیله وبلاگ نویسان پرستاری ، انتشار مطالب و مقالات آموزشی ، درج و انتشار آخرین اخبار و تحولات پرستاری در وبلاگ ها ، انتشار فعالیت ها وبرنامه های سازمان نظام پرستاری و مراکز و انجمن های پرستاری در آنها بدانیم برگزاری دهها میزگرد تخصصی وبلاگ نویسی پرستاری ، کارگاههای آموزشی وبلاگ نویسی ویژه پرستاران دذر سراسر کشور ، انتشار مستمر اخبار جشنواره ، راه اندازی کانون وبلاگ نویسان پرستاری ، برگزاری قرار وبلاگی برای وبلاگ نویسان پرستاری در بروجن ، و دهها مورد دیگر و همچنین استقبال جامعه پرستاری از بحث وبلاگ نویسی پرستاری باعث گردید تا امروز شاهد بسط و گسترش فرهنگ وبلاگ نویسی در بین پرستاران باشیم همچنین یکی از رسالت های مهم موضوع وبلاگ نویسی پرستاری آموزش سلامت و سرمایه گذاری در امر سلامت جامعه می باشد که با وجود بیش از هزار وبلاگ فعال پرستاری و انتشار اخبار مربوط به سلامت اعم از بیماریها ، پیشگیری ، پرستاری ها و مقالات آموزشی درمان مبتنی بر آموزش به بیمار خواهیم توانست سهمی در تحقق شعار سازمان بهداشت جهانی برداریم و به عنوان همکاری برای وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی و دیگر سازمان های فعال در عرصه سلامت در امر آموزش بهداشت و سلامت باشیم.موضوع : مقالات وبلاگ و وبلاگ نویسی | بازدید : 1052 | تگ ها :
تاريخ : سه شنبه 15 اسفند 1391 | 6:23 | نویسنده : بلاگسازان

57ایده برای وبلاگ نویسی موضوعی است که در این گفتار بدان خواهیم پرداخت شاید یک وبلاگ نویس با گشتن در وبلاگ دیگران بتواند ایده جدیده گرفته و آن را وبلاگ نویسی خود به کار ببرد. موارد که در این گفتار ذکر شده تنها می تواند ایده باشد و این موضوع که تا چه حد می تواند فایده داشته باشد بستگی به شرایط مختلف دارد ؛ باهم ۵۷ ایده ی برتر برای وبلاگ نویسی از وبلاگ سفسطه دنبال می کنیم که بسیار خواندنی و راهگشا است:

● حرف اول

پیش می آید که که یک وبلاگ نویس هر روز پست های عالی بنویسد. اما یک وبلاگ نویس حرفه ای واقعا بر روی پست های خود کار می کند، روی آن وقت می گذارد و نتیجه اش را هم می بیند. در این پست چند ایده ی مفید برای وبلاگ نویسی در اختیارتان قرار می دهم که باعث افزایش ترافیک سایتتان می شود.ادامه مطلب
موضوع : مقالات وبلاگ و وبلاگ نویسی | بازدید : 1182 | تگ ها :
تاريخ : شنبه 12 اسفند 1391 | 7:39 | نویسنده : بلاگسازان

شش هفت سال پیش که برای اولین بار وبلاگ های فارسی راه افتادند، هر بار که وبلاگ نویسی می خواست لینک وبلاگی دیگر را هم به وبلاگ خود اضافه کند، باید طی یک فرآیند نسبتاً پیچیده، قالب وبلاگ خود را ویرایش می کرد. یکی دو سال بعد، به یک باره سرویسی به نام «بلاگ رولینگ» مورد توجه قرار گرفت و به سرعت هم در وبلاگستان فارسی همه گیر شد. شاید مهم ترین مزیت بلاگ رولینگ این بود که فقط یک بار کد آن را در قالب وبلاگتان قرار می دادید و از آن به بعد، خیلی راحت نام و نشانی وبلاگ های مورد علاقه تان را به حساب کاربری بلاگ رولینگ اضافه می کردید تا به فهرست دوستان شما اضافه شود. مزیت دوم بلاگ رولینگ هم این بود که می توانست فهرست وبلاگ ها را به ترتیب به روز شدن مرتب کند و مثلاً وبلاگ هایی را هم که در ۲۴ ساعت اخیر به روز شده اند، مشخص کند؛ حالا با پررنگ کردن نامشان یا روش های دیگر. اما بلاگ رولینگ، در کنار این مزایا، هزار و یک جور عیب هم داشت. مهم ترین ایرادش، از کار افتادن های یک روز در میان و خاموش شدن های پیاپی اش بود که بعضی وقت ها که یکی دو روزی طول می کشید، انگار که برق وبلاگستان رفته باشد. در این مواقع خیلی ها نمی توانستند همدیگر را ببینند و از به روز شدن وبلاگ های مورد علاقه و مراجعه شان باخبر شوند.ادامه مطلب
موضوع : مقالات وبلاگ و وبلاگ نویسی | بازدید : 785 | تگ ها :
تاريخ : سه شنبه 8 اسفند 1391 | 7:09 | نویسنده : بلاگسازان

فناوری مربوط به دانش نرم افزار که به نویسندگان اجازه می دهد تا نوشته های خود را به آسانی در اینترنت منتشر کنند، به نوعی نقش سنتی سازمان های رسانه ایی که خود را سردمدار جذب مخاطب می دانند به چالش کشیده است.

در طی چند سال گذشته شهروندان عادی با حرکت رو به جلوی یکنواختی به عنوان گزارشگران و مفسرین در صحنه اجتماع ایفای نقش نموده اند. آنها سرعت رو به رشدی در به دست آوردن جایگاه خود در بحث های اجتماعی و سیاسی داشته اند.

 

 

● بلاگ ها دقیقا چه هستند؟

تعریف خاصی برای بلاگ وجود ندارد اما بیشتر آنها سه وجه اشتراک با یکدیگر دارند. آنها اساسا از نوشته های کوتاهی تشکیل شده اند که اصطلاحا به آنها نوشته های منتشر شده می گویند. این نوشته ها به ترتیب زمانی معکوس نشان داده می شوند به این معنا که تازه ترین آنها در بالای صفحه قرار می گیرند و دارای ارتباط های فرا متنی به تارنماهای دیگر هستند.

این گونه بلاگ ها به شکل رسانه ایی قابل گفتگو در دسترس قرار می گیرند. بسیاری از بلاگ ها به خوانندگان خود اجازه می دهند تا اظهار نظر های خود را منتشر کنند. بلاگ نویسان علاقه مندند که به نوشته های یکدیگر اشاره ای داشته باشند، و این که نکته های مورد نظر خود را برجسته نموده، به بحث گذارند.ادامه مطلب
موضوع : مقالات وبلاگ و وبلاگ نویسی | بازدید : 1021 | تگ ها :
تاريخ : دوشنبه 7 اسفند 1391 | 6:55 | نویسنده : بلاگسازان

● پرده اول

▪ یک داستان ایرانی

اتفاقی افتاده است که در محله شما مهم است. مثلا زمین فروکش کرده است. خبرنگاران می آیند و ساعاتی بعد از حادثه می رسند. مدیرعامل سازمان الف که مثلا وابسته به شهرداری است می گوید که اصلا کار آنها تمام شده بوده است و ربطی به آنها ندارد. مدیرعامل سازمان ب که وابسته به شهرداری نیست می گوید که تقصیر شهرداری بوده است و سازمان او باید تاوان ضعف های مدیریتی دیگران را بدهد. ماشین همسایه شما هم کنار خیابان پارک بوده است و الان در میان گل و لای فرورفته است و همسایه بیچاره هم بی آنکه کاری از دستش بر بیاید نظاره گر است. دوربین خبرساز می گردد و با چند نفر حرف می زند و بعد می رود. شب هم گزارشی چند دقیقه ای پخش می شود. تلویزیون های خارجی می گویند اختلافات الف و ب باعث شده بودجه لازم نرسد و خیابان فروکش کند. تلویزیون های داخلی هم می گویند معلوم نیست مقصر چه کسی است. اما شما همچنان به ماشین همسایه فکر می کنید که توی گل و لای ها بود و بیمه هم نبود.

این خاصیت رسانه های بزرگ است. آنها معمولا دیرتر به صحنه حادثه می رسند. برای همین، اگر حرفه ای باشند، سعی می کنند که با همه گفت وگو کنند، مسئولین سازمان های الف و ب که درگیر کار بوده اند. ناظران و شاهدان عینی، کسانی که در حادثه ضرر کرده یا آسیب دیده اند و کارشناسانی که می توانند درباره دلایل فرونشستن یک خیابان در پایتخت سخن بگویند. اما به هرحال کمتر از دو سه ثانیه ماشین فرورفته در گل و لای را نشان نمی دهند. آنها یک تصویر کلی و کلان از حادثه می دهند که با سیاست های رسانه سازگار باشد. همچنین چون مخاطبشان عام است خیلی روی جزئیات متمرکز نمی شوند. روزنامه یا رادیوهای محلی معمولا این خبرها را بهتر پوشش می دهند اما کار آن هم باز بسته به این است که خبرنگارش چقدر بتواند حادثه را بازسازی کند. همچنین سازوکارهای تولید خبر در دنیا به سمت مرکزگرایی می رود و به همین دلیل است که حتی در آمریکا با این تنوع رسانه ای، کارشناسان مطالعات انتقادی رسانه از شبیه شدن تیترهای روزنامه های محلی و منطقه ای به روزنامه های سراسری مثل نیویورک تایمز و واشنگتن پست گلایه دارند.

بگذارید به همان قضیه فروکش کردن خیابان بازگردیم. فردا در محله مشغول خرید هستید که همسایه دیگرتان می گوید «بلوتوثو روشن کن». روشن می کنید و پس از چند دقیقه فیلمی را که ارسال کرده بود دریافت می کنید. فیلم خیابان را قبل از فرونشستن نشان می دهد. ماشین های یکی از سازمان های درگیر در ساعات اولیه صبح مشغول کار بوده اند. آب زیادی هم کف خیابان جاری است. همسایه جزئیات را می گوید و می فهمید که مقصر احتمالی حادثه کدام سازمان بوده است. ماشین همسایه دیگر هم گوشه تصویر است. با خودتان فکر می کنید اگر سایتی مثل celljournalist در ایران بود می توانستید این فیلم را بفروشید ولی خوب اینجا ایران است و حداکثر می توانید آن را در یک سایت یا وبلاگ بارگزاری کنید. مثل مردمی که اولین بار پس از انفجار در ایستگاه متروی لندن تصاویر و فیلم هایی را منتشر کردند و یا برای رسانه ها فرستادند تا اهمیت تلفن همراه مجهز به دوربین عکاسی در فرآیند اطلاع رسانی عمومی روشن شود.ادامه مطلب
موضوع : مقالات وبلاگ و وبلاگ نویسی | بازدید : 1125 | تگ ها :
تاريخ : پنجشنبه 26 بهمن 1391 | 8:12 | نویسنده : بلاگسازان

وبلاگ ووبلاگ نویسی پدیده ای چندساله دردنیای سایبراست.وبلاگ نویسان دراغلب نقاط جهان،وبیشترجوانانی هستندکه فضای اینترنت رابرای طرح دیدگاههاونظرات خوددرصفحه ای به نام"وبلاگ"بدون اینکه دروازه بانی برای آن وجودداشته باشد،انتخاب کرده اند و می کنند.

صدها هزار وبلاگ ثبت شده بر روی شبکه اینترنت که نویسندگان آنها را از غرب تا شرق و از شمال تا جنوب کره زمین با هم مرتبط و به تعامل ! با یکدیگر واداشته ، نشان می دهد که شعار "من با همه هستم و همه با هم" دیر زمانی است ، محقق شده است و دراین فضا هیچ چیز حتی جغرافیای سیاسی مرز و محدوده محسوب نمی شود.اقبال به وبلاگ نویسی بخصوص در کشورهایی که در آنها نظام سیاسی بسته است ، رونق بسیاری دارد که از جمله نشانه های آنها فراوانی وبلاگ ها به زبان آن ، و یا آن دسته از کشورهاست . تحلیل محتوای وبلاگ ها توسط موتورهای جستجو نشان می دهد که " عربی " یکی از زبانهای رایج در وبلاگ نویسی است و وبلاگ های پرشماری به این زبان فعال و یا به اصطلاح " آپ " هستند.ادامه مطلب
موضوع : | بازدید : | تگ ها : ,
تاريخ : دوشنبه 6 شهريور 1396 | 9:12 | نویسنده : بلاگسازان

ایجاد وبلاگ / ساخت وبلاگ

 


▫️ویدیو کلیپ آموزش وبلاگ نویسی
http://blogsazan.com/video_2016-07-05_22-47-51.mov

این ویدیوی آموزشی  جهت ساخت وبلاگ در بلاگسازان و میزان بلاگ میباشد

▫️آموزش وبلاگ نویسی حقوقی
http://amoozesh.mizanblog.com/صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 ... 9 صفحه بعد