- پست خود را متناسب با شبکه اجتماعی مورد نظر طراحی کنید

ظاهر مناسب برای یک پست به اندازه متن و محتوای آن مهم است. هر شبکه اجتماعی به لحاظ بصری ویژگی‌های خاص خود را دارد که باید رعایت شود.

مثلا در اینستاگرام ترکیب بیش از اندازه متن و هشتگ برای کاربرها جذاب نیست. سعی کنید متنی تمیز و با رعایت فضای خالی بین متن و هشتگ بنویسید. برای مثال در پست زیر میبینیم که کاملا این نکته رعایت شده است و تلاش شده است که فاصله بین متن و هشتگ رعایت شود و در درون متن از هشتگ استفاده نشود.


در فیسبوک اگرچه امکان نوشتن متن‌های طولانی وجود دارد ولی سعی کنید بیشتر از یک یا دو پاراگراف استفاده نکنید و رعایت فضای خالی کوچک بین هر پاراگراف را مد نظر داشته باشید. برای مثال در پست زیر یک فاصله اضافی بین پاراگراف اول و دوم گذاشته شده است.


توییتر محدودیت نوشتاری دارد و پیام شما باید کاملا تأثیرگذار باشد. نهایتاً از ۳ تا ۴ هشتگ برای هر توییت استفاده کنید و بیشتر از دو هشتگ را در درون متن به کار نبرید و سایر هشتگ ها را در انتهای توییت قرار دهید. همچنین لزوم استفاده از کوتاه کننده‌های لینک هم در توییتر به دلیل محدودیت نوشتاری ضروری است.


برای مثال در توییت بالا از اکانت HubSpot تمامی موارد ذکر شده برای شبکه اجتماعی توییتر رعایت شده است.

نتیجه گیری

مهمترین نکته در تبدیل مطالب وبلاگ به پست‌های شبکه اجتماعی این است که برای مخاطب خود ارزش ایجاد کنید. بر این امر تمرکز کنید که کاربران شما به چه چیزی بیشتر از همه اهمیت می‌دهند و چگونه می‌توانید آنها را طریق آموزش، سرگرمی و یا مطالب الهام بخش با خود همراه سازید.

تبدیل اصولی پست‌های وبلاگ به مطالب شبکه اجتماعی اصلا کار ساده‌ای نیست اما گاهی انجام کارهای سخت پاداش خوبی به همراه دارد. در نهایت توجه کنید که هر چقدر در این کار تجربه بیشتری بدست آورید بهتر می‌توانید سلیقه مخاطبان خود را شناسایی کنید. پس اگر تا به حال به طور اصولی ابن کار را انجام نداده‌اید دست به کار شوید و اجازه ندهید مطالب شما در گوشه‌ای از دنیای بزرگ اینترنت خاک بخورد.

منبع خبر: http://blogad.ir/promote-blog-posts-using-social-mediaموضوع : | بازدید : | تگ ها : ,
تاريخ : دوشنبه 6 شهريور 1396 | 9:12 | نویسنده : بلاگسازان

ایجاد وبلاگ / ساخت وبلاگ

 


▫️ویدیو کلیپ آموزش وبلاگ نویسی
http://blogsazan.com/video_2016-07-05_22-47-51.mov

این ویدیوی آموزشی  جهت ساخت وبلاگ در بلاگسازان و میزان بلاگ میباشد

▫️آموزش وبلاگ نویسی حقوقی
http://amoozesh.mizanblog.com/