موضوع : مقالات وبلاگ و وبلاگ نویسی | بازدید : 1405 | تگ ها :
تاريخ : شنبه 17 فروردين 1392 | 8:10 | نویسنده : بلاگسازان

دقیق جستجو کنید

ممکن است بسیاری از شما به خوبی بدانید که چطور دقیق تر جستجو کنید تا نتیجه مورد نظرتان برسید. اما برای آن گروهی که به خوبی نمی دانند یا برای یادآوری پیشنهاد می کنیم از بعضی راه حل های ساده برای یافتن سریع و دقیق تر نتایج استفاده کنید. مثلا وقتی می خواهید درباره یک عبارت یا موضوع خاص جستجو کنید بهتر است آن عبارت یا کلمه خاص را داخل گیومه قرار بدهید. با این کار دیگر نتایج غیرمرتبط برای شما به نمایش در نیامده و تنها نتایجی که دقیقا همان عبارت یا کلمه را در خودشان دارند نمایش داده می شوند.می توانید از کلمات مترادف برای رسیدن به نتیجه دقیق تر استفاده کنید. برای این کار بهتر است عبارت یا کلمه مورد نظرتان را تایپ و بعد از یک علامت کلمه مترادف را اضافه کنید.اگر می خواهید نتیجه جستجوی شما فرمت خاصی داشته باشد، بهتر است بعد از عبارت مورد نظرتان کلمه Filetype را همراه با علامت : و نوع فرمت دلخواهتان مثل pdf تایپ کنید.

جستجوی اطلاعات مفید

موتورهای جستجوی اینترنتی می توانند به اغلب پرسش های کاربرانشان جواب بدهند. مثلا موتور جستجوی گوگل می تواند به عنوان یک ماشین حساب هم مورداستفاده قرار بگیرد و برای این کار کافی است عبارت Calculator به معنای ماشین حساب را در آن جستجو کنید. حتی جواب معادلات هم با قرار دادن صورت معادله داخل یک گیومه و جستجوی آن قابل دسترس است.برای اطلاع از وضعیت آب و هوای هر شهر یا کشور و پیش بینی آن تا پنج روز آینده هم می توانید نام شهر یا کشور موردنظرتان را با عبارت Weather در گوگل جستجو کنید.

اگر می خواهید نتیجه دقیق تری به دست بیاورید بهتر است از زبان انگلیسی استفاده کنید.

غول موتورهای جستجوی اینترنت همچنین می تواند برای کارهایی مانند تبدیل واحدهای اندازه گیری، تبدیل ارزهای بین المللی یا حتی یافتن معنای یک کلمه خاص و البته ترجمه متون هم به کارتان بیاید.

*ندا لهردیموضوع : | بازدید : | تگ ها : ,
تاريخ : دوشنبه 6 شهريور 1396 | 9:12 | نویسنده : بلاگسازان

ایجاد وبلاگ / ساخت وبلاگ

 


▫️ویدیو کلیپ آموزش وبلاگ نویسی
http://blogsazan.com/video_2016-07-05_22-47-51.mov

این ویدیوی آموزشی  جهت ساخت وبلاگ در بلاگسازان و میزان بلاگ میباشد

▫️آموزش وبلاگ نویسی حقوقی
http://amoozesh.mizanblog.com/